Odbiór zużytego sprzętu

Pamiętaj, że nie należy wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego razem z innymi odpadami ! Oznakowanie produktu symbolem przekreślonego kosza przekreślony kosz przypomina o nakazie selektywnej zbiórki zużytego sprzętu i zakazie wyrzucania go łącznie z innymi odpadami. Za wyrzucenie urządzenia elektrycznego lub elektronicznego w miejscu do tego nieprzeznaczonym grozi mandat nawet do 5000 zł!

Każdy klient kupując jeden z artykułów kwalifikowanych jako sprzęt elektryczny lub elektroniczny ma prawo do oddania zużytego sprzętu tego samego rodzaju:

  1. W sklepie stacjonarnym (FHU Megan, ul. Krowoderska 65A, Kraków) w momencie zakupu nowego sprzętu.
  2. W miejscu dostawy - zgłoszenie odbioru zużytego sprzętu (zakupionego w naszym sklepie internetowym gps-y.pl) proszę przesłać na adres e-mail: geo@gps-y.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć numer zamówienia lub numer faktury za dokonane zakupy.
  3. W innym sklepie sprzedającym sprzęt dla gospodarstw domowych - zgodnie z obowiązującymi przepisami sprzedawca prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.
  4. Inna możliwość, to odnieść zużyty sprzęt do punktu zbierania. W każdej gminie powinien znajdować się punkt zbiórki zużytego sprzętu, działający w PSZOK – Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Informacja o najbliższych lokalizacjach dostępna jest zazwyczaj na stronach internetowych lub tablicach ogłoszeń urzędów gmin.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl